E pabesueshme: I anulojnë një super gol dhe pranojnë një tjetër (Video)

121

Një ngjarje e pazakonte ka ndodhur gjatë një ndeshje në një ligë amatore në Isle de Man (Ishull në Britaninë e Madhe), me ç’rast gjyqtari i ndeshjes nuk i ka pranuar një super gol skuadrës së Malew AFC, duke besuar se topi nuk e kishte prekur rrjetën, transmeton Gazeta Sheshi.

Për fat të keq, në aksionin e rradhës arbitri akordoi një goditje dënimi afër zonës së tyre, me ç’rast njëri nga futbollistët kundërshtar realizoi një gol të bukur.

Më poshtë ju sjellim edhe videon nga kjo vaki interesante:


/Gazeta Sheshi/