E mbani mend Maicon, ja në cilën skuadër mund të transferohet (FOTO)

228

Douglas Maicon është aktualisht pa klub.

Dhe, në ditën e fundit të afatit kalimtar të verës, ai mund të nënshkruajë me një ish skuadër të tij.

Mbrojtësi i djathtë brazilian i është ofruar Interit, raporton “Calciomercato.com”.

“Nerazzurrët” kërkojnë një mbrojtës të djathtë dhe Maicon ka shprehur gatishmëri të kthehet në Giuseppe Meazza, përcjell “Lajmi.net”.

Maicon ishte anëtar i Interit gjatë periudhës 2006-2012.