E magjishme, Messi me rekord që nuk e arriti askush gjatë gjithë historisë së futbollit evropian

129

Lionel Messi shënoi golin e vetëm të Barcelonës ndaj Valensias në La Liga dhe ky ishte goli i 500 në karrierë për argjentinasin.

Kështu Messi (28 vjeç e 298 ditë) bëhet lojtari më i ri që shënon +450 gola për një klub evropian, transmeton telegrafi.

Ky ishte goli i 23-të për yllin e Barcës këtë sezon në La Liga.