E kryer: Real Madrid transferon talentin e Flamengos

Real Madridi tani më ka siguruar shërbimet e brazilianit, Reiner Jesus.

Sipas asaj që shkruan Sky Italia, klubi madrilen ka arritur marrëveshje për lojtarin nga Flamengo.

17-vjeçari ka përfunduar tekstet mjekësore dhe tani sipas raportimeve pritet të nënshkruaj një kontratë 5 vjeçare me klubin mbretëror.

Image result for reinier jesus

Reiner ka shënuar gjashtë gola në 14 takimet ku është paraqitur për skuadrën e Flamengos.