E jashtëzakonshme: Një femër kineze udhëheq skuadrën e meshkujve drejt titullit kampion

145

27 vjeçarja do ta drejtoj skuadren drejt AFC Champions sezonin tjetër pas një fitore dramatike. Chan Yuen-ting bëri historinë të premtën pasi udheheqi me sukses skuadrën e anës lindore dhe i siguroi pjesëmarrje në kampionatin e Ligës Premier të Hong Kongut.

Një fitore 2 me 1 kundër South China në arenën Tseung Kwan O Sports, u bë deshmitare e kurorzimit të fortë të trajneres femër me skuadrën e meshkujve edhe për një vit tjetër, përcjellë lajmin Gazeta Sheshi.

10941836_10153030499299467_2634869558618988692_n

Chan u bë femra e parë që udhëheq nje ekip profesionist të meshkujve dhe që i siguron pjesmarrjen në ligën e parë.

Chan mori përsipër skuadrën në dhjetorin e vitit 2015, dhe që atëhere klubi ka vetem një humbje në 15 ndeshje.

/Gazeta Sheshi/