Drita “shkund” Kikën

780

Skuadra e Dritës ka zhvilluar një ndeshje miqësore me Kikën e Hogoshtit që garon në Ligën e Dytë, por që ka pretendime të mëdha për inkuadrim në Ligën e Parë.

Dhe, me gjysmëforce, Drita ka triumfuar 7:1. Petrit Osmani, Leotrim Kryeziu, Almedin Murati dhe Alban Mavriqi kane qenë shënuesit për skuadrën e drejtuar nga trajneri, Sadat Pajaziti.

Dirta të mëkurën në kuadër të xhiros së tretë të Vala Superligës do të jetë nikoqire e Llapit.