Drita merr rrugë drejt Shqipërisë para ndeshjes me Legia Warsaw

Kampionia e Kosovës, Drita, ka arritur të shkruaj historinë duke u kualifikuar në rundin e tretë eliminator të Ligës së Evropës.

Në këtë rund, “bardhekaltërit” do kenë mision të vështirë por jo të pamundur, pasi që do të ballafaqohet me 14 herë kampionin e Polonisë, Legia Warsaw, shkruan Gazetasheshi.com

Klubi i Dritës ka filluar t’i merr menjëherë masat e duhura për këtë ndeshje të rëndësishme

“Klubi jone sapo ka arritur ne Durres ku do të qëndrojë deri me 23 shtator. Ekipi është vendosur në Tropikal Resort për të vazhduar me karantinim dhe përgatitje për ndeshjen ne kuadër të Europa League, që do te zhvillohet të enjten (24 shtator) në Poloni”, thuhet ne njoftimin e klubit.

/Gazeta Sheshi/

FC DRITA ZHVENDOSET NE SHQIPËRI19.09.2020Klubi jone sapo ka arritur ne Durres ku do te qendroje deri me 23…

Posted by Drita FC on Saturday, 19 September 2020