Drita ia vazhdon kontratën, por e huazon te klubi i Superligës

Drita dhe ALbin Krasniqi e kanë vazdhuar bashkëpunimin deri në vitin 2023.

Por lojtari që u tubua me Kosovën do të huazohet te Ferizaj.

“Albin Krasniqi dhe drejtuesit e klubit kanë rënë dakord për vazhdimin e bashkëpunimit dhe kështu Albini do të jetë me ne deri në viti 2023”.

“Kjo marrëveshje është arritur pas një takimi të shkurtër mes palëve ku edhe është vendosur që Albini për këto gjashtë muaj të kaloj te një skuadër ku do të luaj vazhdimisht”.

Image may contain: 4 people

“Albini për këto gjashtë muaj do të jetë pjesë e ekipit nga Ferizaj ku i dëshirojmë suksese!”, thuhet në njoftimin e klubit.

/Gazeta SHESHI/