Dortmundi e nis me fitore fal Aubameyang (Video)

147

Skuadra e Borussia Dortmundit e ka nisur me fitore edicionin e ri në Bundesliga, duke mposhtur Mainzin me rezultat  2:1.

Të dy golat pë Dortmundin në këtë ndeshje e shënoi sulmuesi Aubameyang, i cili shënoi një gol të bukur me kokë dhe një tjetër nga penalltia.

Ndërsa golin e vetëm për Mainzin e realizoi Muto në kohën shtesë.