Diego Godin sikur Rocky Balboa (Foto)

168

Në rrjetet sociale Godin tashmë po krahasohet me Rocky Balboa-n, një personazh filmi, i cili njihet për karakterin luftarak të tij dhe në fund si triumfues. E tillë ka qenë edhe historia e mbrojtësit uruguajan i cili ka pësuar një goditje të ashpër na sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez, i cili ka nxirë synin bashkëvendasit të tij, transmeton Gazeta Sheshi.

12523999_1565601060399292_2296338048537186204_n