Dhjetë lojtarë që kanë luajtur edhe me Guardiolan edhe me Mourinhon (Foto)

153

Dy trajnerët më të mirë në botë, Pep Guardiola dhe Jose Mourinho, do të përballen për herë të parë në Ligën Premier.

Ndeshja e nesërme do të jetë një derbi i madh, pasi në bankë janë dy trajnerët të mëdhenj.

Të dy kanë fituar shumë deri më tani në karrierë dhe kanë udhëhequr ekipe të jashtëzakonshme.

Jose Mourinho ka qenë trajner te Porto, Chelsea, Interi, Real Madridi dhe tani te United, ndërsa Pep Guardiola ka qenë trajner te Barcelona dhe Bayern Munich për të ardhur te Manchester City, shkruan Telegrafi.

Të dy kanë trajnuar lojtarë të jashtëzakonshëm, por më poshtë mund t’i gjeni dhjetë lojtarë që kanë qenë pjesë e të dy trajnerëve.

 Xabi Alonso

top 1

Arjen Robben

top 2

Pedro

top 3

Samuel Eto’o

top 4

Eidur Gudjohnsen

top 5

Maxwell

top 6

Cesc Fabregas

top 7

Zlatan Ibrahimovic

top 8

Claudio Pizarro

top 9

Kevin De Bruyne

top 10