Dështojnë Dukagjini e KEK-u

519

Dy pretendentët për inkuadrim në Superligë, Dukagjini dhe KEK-u kanë dështuar në kuadër të xhiros së katërt të Ligës së Parë.

Klinasit kanë barazuar në shtëpi pa gola me Rahovecin, derisa KEK-u është mposhtur në udhëtim te Kosova e Prishtinës 1:0.

Në duelet tjera të zhvilluara sot, Vitia ka mundur Istogun 3:2, Vllaznia fitoi ndaj Vushtrrisë 2:0, derisa fitore shënoi edhe Vëllaznimi ndaj Ulpianës 2:1.

Dje janë luajtur tri takime, derisa veqohet fitorja e Flamurtarit 3:0 në fushën e Ramiz Sadikut.

Dukagjini – Rahoveci        0:0

Kosova (P) – KEK-u          1:0

Vitia – Istogu                   3:2

Vëllaznimi – Ulpiana        2:1

Vllaznia – Vushtrria         2:0

Fushë Kosova – Deçani    2:0

2 Korriku – Ballkani         1:1

Sadiku – Flamurtari        0:3

2