De Ligt merr çmimin lojtari më i mirë i ri

Mbrojtësi i Holandës dhe Juventusit, Matthijs de Ligt, është zgjedhur si lojtari më i mirë i ri.

“Kopa Trophy” jepet për edicionin e dytë me radhë nga revista “France Football”.

Të parin e kishte fituar Kylian Mbappe, dhe ishte pikërisht ai që ia dhuroi trofeun holandezit.

De Ligt sezonin e shkuar bëri paraqitje fantastike me Ajaxin, duke kaluar pastaj te Juventusi.

Holandezi i la pas Jadon Sanchon dhe Joao Felixin.

Ai ka pasur edicion të mirë edhe me Holandën.

/Gazeta Sheshi/