Coutinho – Barcelona, “bombë” nga Spanja

Barcelona dhe Liverpool arrijnë marrëveshjen për Philippe Coutinhon.

Më në fund negociatat e stërzgjatura mes Barcelonës dhe Liverpoolit për Philippe Coutinhon, janë finalizuar.

Sipas informacioneve të fundit nga Spanja,

“The Reds” e kanë pranuar ofertën e Barcelonës për brazilianin.

Transferimi do të kompletohet në total për 148 milionë funte. Zyrtarizimi do të bëhet gjatë javës së ardhshme.