Costa i ofrohet dy gjigantëve italian

177

Diego Costa i Chelseat është në kërkim të një mënyrë për tu larguar dhe është ofruar tek Interi dhe Napoli, thonë raportet.

Sulmuesi 27-vjeçar ka gjasa të shitet, veçanërisht në qoftë se nënshkrimi i Romelu Lukaku për ‘Blues’ është konfirmuar.

Sipas Sport Mediaset, agjenti Jorge Mendes ka kontaktuar me Interin dhe Napolin, ku edhe ia ka ofruar sulmuesin spanjoll.

Napoli janë në kërkim të një sulmuesi, sidomos pasi Nerazzurrët nuk duken të gatshëm për të shitur atyre Mauro Icardi, dhe mund të shikojnë me mirësi këtë operacion.

Në të njëjtën kohë, Milani mund të jetë në mes brohoritjesh gëzimi për Costan, pasi klubi është në fund të zhbllokimit në treg.