City tjetër hap fals gjatë luftës për titull

121

Manchester City ngec sërish. Skuadra e drejtuar nga Manuele Pellegrini nuk del dot më shumë se një barazim, gjatë udhëtimit të vështirë ndaj skuadrës Norwich City (0-0), transmeton Gazeta Sheshi.

Të dyja palët patën rastet e tyre për të shënuar, mirëpo që në asnjëmoment nuk i’a dolën të thyenin portat rrespektive.

Raste të shumta krijuan lojtarët vizitorë përmes sulmuesit Aguero, mirëpo mungoi efektiviteti në disa raste, duke lejuar kështu të shkojnë dy pikë të tjera.

Manchester City është në vend të katërt në tabelë dhe numëron 51 pikë, nëntë më pak se lideri Leicester City.

/Gazeta Sheshi/