City spektakël në pjesën e parë, Ibra mban gjallë United (VIDEO)

138

United dhe City kanë dhuruar një derbi spektkolar në pjesën e parë duke dhuruar edhe 3 gola. City ka dominuar gjatë gjithë ksaj pjese duke krijuar shumë mundësi shënimi.

De Bruyne heshti “Old Trafford” duke shënuar një gol shumë të bukur, pas një gabimi të Blind, ndërkohë që Ilheanacho dyfishoi shifrat.

Ibrahmovic ngushtoi shifrat falë një gabimi të portierit Bravo. Pjesa e dytë pritet të dhurojë të tjera emocione.

https://www.youtube.com/watch?v=tNaJg6UZTAw

https://www.youtube.com/watch?v=4F-j0gkAIWY

https://www.youtube.com/watch?v=n4qR-MzkGUw