Cima dikur futbollist i madh, shikoni disa veprimet e tija para 40 vjetësh (FOTO)

Rasim Thaçi – Cima, humoristi i mirënjohur, dikur ka qenë futbollist i madh dhe shumë klube e ëndërroni. Ai kishte thënë para një kohe se e kishte kërkuar edhe klubi i madh kroat, Dinamo e Zagrebit.

Cima ka qenë sulmues i dëshmuar madje shënuesi më i mirë në ligën  e asaj kohe e cila quhej krahinore e Kosovës, i cili ka luajtur vite me radhë në Flamurtarin e Prishtinës, pastaj edhe në Prishtinë. Një sulmues i shpejt, driblues dhe i jashtëzakonshëm. Kosovës tani i mungon një format i tillë apo një sulmues shkatërrues si Cima. Në foto me fanella të kuqe shihet edhe me Mehmet Fetahun, në rininë e hershme.  Po ashtu ka edhe disa foto se sa i zhdërvjellët ka qenë në lëvizjet e tija.

“KF Prishtina duke e kaluar portierin, gjysmën e fotografisë e ka ngrënë koha, kurse gjysmën tjetër Mini”, kështu kishte shkruar Cima kohë më parë në profilin e tij.

Image