Cilat janë skuadrat me më së shumti lëndime në Premierligë për momentin?!

222
WOLVERHAMPTON, ENGLAND - FEBRUARY 23: The New Premier League match ball is seen in the goal net prior to the Premier League match between Wolverhampton Wanderers and Norwich City at Molineux on February 23, 2020 in Wolverhampton, United Kingdom. (Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)

SkySports ka publikuar një listë ku shihen klubet më të ‘dëmtuara’ si pasojë e lëndimeve në Ligën Angleze.

Të gjithë klubet e Premierligës kanë mungesë të lojtarëve për momentin, derisa listës i prinë Crystal Palace me nëntë sosh, përcjell lajmi.net.

Leicester gjithashtu ka nëntë lojtarë të lënduar momentalisht, e ndjekur nga Liverpool me tetë dhe Leeds me shtatë.

Arsenal, Manchester City dhe Tottenham kanë nga një lojtarë të lënduar.

Më poshtë mund të shihni edhe listën e plotë: