Chelsea reagon rreth kafshimit të Costas

117

Diego Costa ka mohuar se ka kafshuar Gareth Barryn gjatë ndeshjes mes “The Blues” dhe Evertonit në kuadër të FA Cup.

Kështu së paku thotë reagimi i klubit të Chelseat, i cili mohon këtë gjë duke thënë se ai ka kërkuar falje.

“Diego foli me zyrtarët e klubit pas ndeshjes dhe shprehu keqardhje lidhur me reagimin e tij ndaj një ndërhyrjeje ndaj Gareth Barry gjë që e çoi drejt ndëshkimit me të kuq”.

“Diego ishte gjithashtu shumë i qartë se ai nuk e kafshoj atë në momentin gjatë kësaj grindje”, shkruan në njoftimin e Chelseat.