Çfarë po bën Arifhikmeti në krye të tifozëve (Foto)

113

Xhevdet Jashari i njohur si Arifhikmeti i serialit komedian “O sa mirë” ka ndjekur nga afër ndeshjen e gjysmëfinales së kupës së Maqedonisë, ndërmjet Shkëndisë së Tetovës dhe Horizont Turnovës, transmeton Gazeta Sheshi.

Regjia e skuadrës tetovare e kapi jo rastësisht Arifhikmetin teksa ndodhej në krye të tifozëve duke kërkuar nga ta që të ti japin mbështetje maksimale skuadrës së Shkëndisë.

Shkëndija në fund e fitoi ndeshjen e dytë të gjysmëfinales me rezultatin 2-1 dhe me plotë meritë është kualifikuar për në finalen e madhe të Kupës së Maqedonisë.

Xhevdeti njihet si ndër tifozët më të zjarrtë të skuadrës tetovare, madje ai ka qenë fytyrë promocionale gjatë kampanjës së ndeshjeve kualifikuese europiane për skuadrën e Shkëndisë.

Ditë më parë për ta ndjekur Shkëndinë nga afër ishte edhe kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti.

12998694_1089499074405981_1479445595726335539_n
13000157_1089499084405980_1308618949405630774_n
/Gazeta Sheshi/