Cavandan nuk e bindi kontrata e Trepçës ’89, e josh oferta marramendëse nga Kina

595

Trepça ’89 nuk arriti të bindë Luis Cavandan që të nënshkruaj kontratë.

30 vjeçari aktualisht ndodhet në Prishtinë, por brenda pak orëve do të paketojë valigjet dhe do të largohet drejt Azisë.

Mediumi i Indeksonline, ka raportuar se mbrojtësi belg do të transferohet në Kinë. Por, deri në qershor nuk do të aktizohet me asnjë skuadër.

1.2 milionë euro në vit është kontrata që Cavanda ka siguruar me një skuadër kineze.