Cana refuzon këtë skuadër

217

Lorik Cana ende mbetet pa skuadër pasi ka shkëputur kontratën me Nantes.

E ardhmja e Lorik Canës duket të jetë larg kampionatit francez pasi ish-kapiteni i përfaqësueses shqiptare i ka thënë jo një tjetër klubi të Ligue 1.

Sipas L’Equipe mbrojtësi ka marrë në ditët e kaluara një ofertë nga klubi i Dijon.

Ky i fundit po kërkon përforcime për qendrën e mbrojtjes dhe e shihte futbollistin shqiptar si një përforcim të vlefshëm.

Ndaj atij i është ofruar mundësia që t’i bashkohej këtij klubi në sezonin në vazhdim.

Gazeta franceze raporton se Cana ka refuzuar ofertën e kësaj skuadre.

Kapiteni legjendar kërkon që të gjej një skuadër jashtë Evropës.