Caktohet orari i ndeshjeve të javës 21 në Superligë

140

Elita e futbollit kosovar do rikthehet sërish në fundjavë, pas duele të çerekfinales së DigitAlb Kupës me ndeshje mjaft interesante. Dueli kryesor i javës së 21-të ndërmjet Gjilanit dhe Trepçës ’89 ka një orar mjaft të çuditshëm që nuk është parë asnjëherë deri më tani, njofton Gazeta Sheshi.

Skuadra e drejtuar nga Bylbyl Sokoli do ti bëj konak “minatorëve” ditën e hënë, për shkak të obligimeve të dy skuadrave në garat e kupës.

Mirëpo, java e 21-të starton me ndeshjen Feronikeli-Vushtrria, derisa në të njejtën ditën zhvillohen edhe duelet Drenica-Prishtina dhe Istogu-Besa.

Të dielen në program është një tjetër duel derbi, Llapi-Hajvalia, ndërkohë në të njejtin termin Liria dhe Drita luajnë për ti ikur zonës së barazhit. Të gjitha ndeshjet zhvillohen në ora 13.30

Raiffeisen Superliga Java e 21-të

E shtunë 19.03.2016

Feronikeli – Vushtrria SSK

Drenica – Prishtina

Istogu -Besa

E diel 20.03.2016

Llapi – Hajvalia SSK

Liria – Drita

E Hene 21.03.2016

Gjilani -Trepça-89 SSK

/Gazeta Sheshi/