Bylbyl Sokoli me një vlerësim interesant për luftën për titull

Trajneri i Ferizajt, Bylbyl Sokoli ka folur për luftën për titull në Superligën e Kosovës.

Prishtina, Feronikeli dhe Llapi regjistruan fitoret e radhës në fundjavë për ta vazhduar ‘luftën’.

Ndërkaq, Sokoli thotë se tani kampionati ka hyrë në një pjesë interesante.

“Kampionati ka hyrë në një pjesë interesante, si në pjesën e epërme ashtu edhe në pjesën e poshtme të tabelës”, tha Sokoli në “Dueli Sportiv”.

“Si Prishtina, ashtu edhe Feronikeli dhe Llapi arritën rezultate të favorshme në fundjavë”, vlerësoi trajneri i Ferizajt.

“Ndërkaq, rezultati në ndeshjen KEK-u – Feronikeli ishteb i pritur”, pohoi Sokoli.