“Bye bye” Arsenal, Sanchez mund të përfundojë në këtë skuadër (FOTO)

304

Atletico Madrid është i gatshëm ta transferojë sulmuesin e Arsenalit, Alexis Sanchez.

Reprezentuesi kilian është i pakënaqur në Emirates Stadium.

Dhe, ai mund të gjejë një skuadër të re në javët e fundit të afatit kalimtar të verës.

Kurse, “Don Balon” raporton se klubi nga Vicente Calderon i është përgjigjur interesimit të Arsenalit për transferimin e mbrojtësit Jose Gimenez, duke kërkuar Sanchezin, përcjell “Lajmi.net”.

Më herët gjatë verës Sanchez ishte përmendur edhe si objektiv i Juventusit.