Braziliani i Prishtinës po dhuron spektakël në palestër, ky është leksioni i radhës

Prishtina ka sjell në skuadër një transfer nga Brazili. Alan Jeffersoni është emri i futbollistit që e ka treguar klasin e tij në vetëm dy ndeshjet e para.

Madje, ai është një nga më meritorët që skuadra e kryeqytetit e ka prekur finalen e Kupës së Kosovës mbrëmë, duke e eliminuar Liburnin.

Jeffersoni është një driblues fantastik, i shpejt dhe vështirë i përballueshëm për kundërshtarët. Këtë e ka dëshmuar mbrëmë edhe në Gjakovë.

Braziliani në Kosovë

Braziliani që po jep leksione në parketet e Kosovës, çfarë driblimesh

Posted by IndeksOnline on Wednesday, 12 February 2020