Blick mesazh në shqip Shqipërisë (Foto)

Gazeta zvicerane Blick, e ka ngushëlluar Shqipërinë për humbjen nga Zvicra në gjuhën shqipe.
Blick e ka ngushëlluar në shqip Kombëtaren tonë, ndërsa i ka uruar sukses në ndeshjet e ardhshme.

Kuqezinjë e humbën ndeshjen e parë në “Euro 2016” 1:0 nga Zvicra.

Ndërsa, kundërshtarët e radhës të “shqiponjave” do të jenë Franca dhe Rumania.