Blakçori tregon arsyet pse e dëshiron Prishtinën (Foto)

Futbollisti llapjan i Gjilanit, Ilir Blakçori ka treguar arsyet përse dëshiron të kalojë te Prishtina.

Sipas tij, janë arsyet familjare dhe pamundësia që të udhëtojë vazhdimisht në Gjilan ato që e kanë shtyrë që t’i bashkohet kryeqytetasve, me të cilët ka nisur stërvitjet.

"Unë gëzoj raporte të shkëlqyera me menaxhmentin e KF Gjilanit.Gjilani është një ekip i madh por unë kam kërkuar fletël…

Posted by KF Gjilani – Skifterat on Tuesday, December 13, 2016