Bie në ‘radarin’ e Barcelonës futbollisti që po shkëlqen në Serie A

Barcelona mbetet skuadër që gjithmonë është në kërkim të futbollistëve cilësor dhe me talent.

Në ‘radarin’ e gjigantit katalunas së fundmi ka rënë futbollisti polak Krzysztof Piątek i cili aktivizohet me skuadrën e Genoas në Serie A, shkruan Sportmediaset, përcjell Insporti.com.

Sulmuesi 23-vjeçar në fillim të këtij edicioni i ka shënuar tri gola me ekipin e tij.

Ai në këtë verë iu bashkua Genoas duke e lënë skuadrën polake Cracovia. 

Image result for Krzysztof Piatek