Berisha lë prapa kartonin e kuq me Kosovën, përfshiet në formacionin e javës në Rusi

75

Bernad Berisha është futur në formacionin e javës në Superligën e Rusisë.

Ky i fundit ka shënuar dy gola për ta ndihmuar klubin e tij të thellojë rezultatin kundër Krasondarit, me rezultat final 5-0, shkruajnë nga superliga ruse.

Berisha për momentin ka 9 gola të shënuara në Superligën Ruse dhe aktualisht është golashënuesi më i mirë i klubit të tij.