Benteke thyen heshtjen, ja pse më shiti Klopp

202
Transferi më i ri i Crystal Palace, Christian Benteke thotë se mungesa e besimit nga Jurgen Klopp ndaj tij, ishte shkaktar i largimit nga “Anfield”

“Shumë gjëra ndodhën te Liverpool”, tha Benteke.

“Kur erdha ishte Rodgers trajner, por pastaj ai ishte shkarkuar dhe pastaj erdhi Klopp që kishte planin e tij.

“Por kjo është pjesë e futbollit. Mund të kisha bërë më mirë, por gjithashtu kisha nevojë për besimin e trajnerit dhe stafit”.