Bëhuni gati, mos e lini pa i shikuar këto tri ndeshje të futbollit

213
Në fundjavë zhvillohen tri ndeshje shumë interesante në ligat kryesore evropiane.

Fundjava e futbollit në ligat më të mëdha evropiane do të fillojë të premten mbrëma.

Schalke 04 pret Bayern Munichun në xhiron e re në Bundesligë. Por, duele të tjera interesante do të ketë edhe të shtunën, përcjell “Lajmi.net”.

Derbi i Manchesterit në Premierligë, dhe ballafaqimi mes Liverpoolit dhe Leicester Cityt do ta shndërrojnë fundjavën në shumë të nxehtë.

Orari i ndeshjeve:

  1. Schalke 04 – Bayern Munich, e premte 20:30 (Bundesliga)
  2. Manchester United – Manchester City, e shtunë 13:30 (Premier League)
  3. Liverpool – Leicester City, të shtunën 18:30 (Premier League)