Bayerni humb, Lewandowski feston me bashkëshorten

Robert Lewandowski nuk e humbur buzëqeshjen, pavarësisht humbjes së Bayernit kundër Herthas së Berlinit.

Sulmuesi i polak i ka lejuar vetes disa momente dëfrimi bashkë me bashkëshorten e tij, me rastin e “October Fest”.

Anna dhe Roberti ishin të veshur sipas traditës bavareze.

Lewandowski ka realizuar vetëm tre gola në 6 ndeshjet e para, një numër i vogël finalizimesh krahasuar me mesataren e tij në një sezon.

Më Anën në në krah 30-vjeçari do të tentojë të rikthehet në formën më të mirë, diçka që nuk e arriti as mbrëmë ku Bayern Munich barazoi 1-1 me Ajaxin në Champions League.