Bayerni deklason rusët e Rostovit (Video)

147

Bayerni Munich në përballje me ekipin rus Rostov, ka shënuar sonte fitore me rezultat 5-0.

Dy gola janë shënuar në gjysmë lojën e parë të ndeshjes, dhe tre tjera janë shënuar në gjysmën e dytë të këtij takimi.

I pari për Bavarezët ka shënuar Lewandovski në minutën 28, derisa në minutat shtesë topin në rrjetën e Rostov e ka futur Muller.

Pjesa e dytë ka filluar furishëm nga ekipi më i madh gjerman, ku mesfushori  Kimmich  tundi rrjetën e ekipit rus dy herë radhazi, në minutën 53 respektivisht në minutën 60.

Bernat shënoi golin e pestë me Bernat.

Ekipi Bavarez e ka dominuar ndeshjen gjatë gjithë kohës, duke krijuar raste të shumta, një pjesë e të cilave edhe u realizuan suksesshë.

https://www.youtube.com/watch?v=T1HEEWfTBqU