Batatina ironizon me humbjen e Barcelonës: Po të ndodhte në Kosovë do ndërhynte prokuroria

Barcelona u turpërua në mbrëmjen e 14 gushtit nga Bayern Munich në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve, derisa u turpërua me rezultat të thellë 8-2, raporton Gazetasheshi.com.

Pas ndeshjes ka reaguar edhe trajneri i njohur kosovar Tahir Batatina, i cili në llogarinë e tij ka ironizuar me rezultatin e ndeshjes.

Sipas teknikut të FC Llapit, po të ndodhte një gjë ee tillë në Kosovë, do të ngriheshin në këmbë të gjithë për të kërkuar fillimin e hetimeve.

Më poshtë mund ta ndiqni edhe publikimin e plotë të Batatinës:

Po të ndodhte në futbollin e Kosovës ose Shqipërisë rezultati i ndeshjes Barcelona-Bayern Munich 2:8 çfarë do ndodhte? Do ngriheshin në këmbë të gjithë, analistë, gazetarë, tifozë etj, si dhe prokuroria do fillonte menjëherë sonte hetimet.

Me një fjalë ne Kombi Shqiptar jemi kështu kah të sillemi e qëllojmë vetën shuplakë pa pasur asgjë.

Ky është futbolli, duhet të mësohemi edhe me rezultate të tilla sepse në futboll ndodhin befasitë dhe për atë shkak është sporti më i popullarizuar në botë. T.B

Po të ndodhte në futbollin e Kosovës ose Shqipërisë rezultati i ndeshjes Barcelona-Bayern Munich 2:8 çfarë do ndodhte?…

Posted by Tahir Batatina on Friday, August 14, 2020

/Gazeta Sheshi/