Bashkimi – Dardana , formacionet zyrtare

Bashkimi i Koretinit dhe Dardana do ta luajnë ndeshjen më të rëndësishme të sezonit.

Dy rivalët lokal takohen në stadiumin ‘Riza Lushta’ në ndeshjen e barazhit.

Synimi është i njëjtë, pasi si Dardana ashtu edhe Bashkimi synojnë që edicionin e ardhshëm të luajnë në Ligën e Parë të Kosovës, shkruan Gazeta Sheshi.

Tanimë dy trajnerët kanë publikuar formacionet zyrtare të kësaj sfide:

Bashkimi: Mehmeti, Arifi, Kqiku, Rexhepi, Zubaki, Fazliu, Bajraliu, Jusufi, Gashi, Asani, Ibrahimi. – Kryetrajner: Rasim Rahimi

Dardana: Behrami, Zyberaj, Kukaj, Kqiku, Kastrati, Zubaku, Zogjani, Dodolli, Huruglica, Mendez, Mulaku. – Kryetrajner: Erdin Hashani

/Gazeta Sheshi/