Bartomeu me daklaratë të fortë pas dorëheqjes nga Barcelona

Presidenti i klubita katalanas, Josep Maria Bartomeu ka konfirmuar dorëheqjen nga posti i presidentit të Barcelonës.

Bartoemu në një konferencë për media tregoi se ai është kërcënuar.

“Jam fyer dhe kërcënuar ashtu si gjithë anëtarët e bordit”, tregoi Bartomeu.

Dorëheqjen e Bartomeut e kanë kërkuar që një kohë të gjatë shumë tifozë të Barcelonës, madje edhe është kërkuar nënshkrimi i një mocioni mosbesimi.