Barcelona shkatërruese në start të Championsit (Video)

137
Barcelona e ka nisur furishëm edicionin në Ligën e Kampionëve.

Katalanët kanë arritur të mposhtin me rezultat të thellë 7:0 Celticun, në ndeshjen e xhiros së parë të grupit C.

Lionel Messi shkëlqej në këtë ndeshje duke shënuar tre gola, Suarez dy, ndërsa Neymar dhe Iniesta nga një.

Barcelona xhiron tjetër luan me Borussia Monchengladbach, ndërsa Celticu me Manchester Cityn.