Barcelona nderon Johan Cruyff-in

134

Dueli ndërmjet Barcelonës dhe Real Madrid-it, pritet të jetë mjaft emocionues, jo vetëm për rëndësinë e ndeshjes, mirëpo edhe për dhënien e lamtumirës së fundmni, legjendës së skuadrës blaugrana, Johan Cruyff, transmeton Gazeta Sheshi.

Gjatë përballjes më 2 prill në Camp Nou, tifozët e pranishëm do krijojnë një mozaik gjigant, në të cilin do jetë e shkruar emri i holandezit dhe falenderimi për të. Kujtojmë që Cruyff ishte futbollist, trajner dhe president nderi i skuadrës azulgranase.

/Gazeta Sheshi/