Barcelona me vendim të papritur për sulmuesin e skuadrës (Foto)

Paco Alcacer do të mbetet edhe më tej në skuadrën e Barcelonës.

Pas fillimit shumë të vështirë në “Camp Nou”, tani ish-sulmuesi i Valencias ka nisur ta gjejë veten.

Sipas mediave spanjolle, ai është duke u komponuar dhe duke iu përshtatur lojës së skuadrës gjithnjë e më shumë, përcjellë lajmi.

Shumë pozitiv ishte edhe goli ndaj Hercules, ku përkundër faktit se s’kishte rëndësi të madhe për skuadrën, ishte tepër i rëndësishëm për besimin e sulmuesit. 

Arda Turan celebrates scoring the goal with Paco Alcacer during the match between FC Barcelona - Borussia Monchengladbach, for the matchday 6 of the Champions League, played at Camp Nou Stadium on 6th December, 2016 in Barcelona, Spain. (Credit: Urbanandsport / Nur Photo) -- (Photo by Urbanandsport/NurPhoto via Getty Images)