Barcelona e shkëmben Tellon me sulmuesin e njohur

211

Sulmuesi i Fiorentinës, Mario Gomez, mund të transferohet në Barcelonë, si pjesë e një shkëmbimi me Christian Tellon.

Barça është në kërkim të një qendërsulmuesi dhe këtë pritet ta shfrytëzojë Fiorentina, e cila do t’ia ofrojë Gomezin për Tellon, përcjell Lajmi.net nga Sport.es.

Problemi i vetëm në këtë marrëveshje mund të jetë paga e Gomezit që fiton pesë milionë euro në sezon, pasi Tello është pajtuar me kushtet personale të ofruara nga “Viola”.