Barcelona – Betis, rezultat i çmendur (VIDEO)

219

Barcelona e ka nisur furishëm edicionin e ri në La Liga, duke e mundur 6:2 Betisin në Camp Nou.

Skuadra e Luis Enriques dominoi mysafirët, ndërsa në formë të lartë u panë treshja e sulmit Messi, Suarez dhe Turan.

Të tre këta, i shënuan të gjashtë golat për Barcelonën.Suarez shënoi hatrik, Messi dy gola dhe Turan një.

Në anën tjetër të dy golat për Betisin i shënoi Castro.

http://www.dailymotion.com/video/x4pkfzw_barcelona-vs-real-betis-6-2-all-goals-la-liga-2016-2017-720-hd_sport