Barcelona 6:2 Real Madrid

122

Barcelona është treguar shumë më e suksesshme se Real Madridi në afatin kalimtar të verës, i cili u mbyllë pas mesnatës.

Kampioni i Spanjës, Barcelona është treguar shumë aktive në afatin kalimtar të verës, shkruan Gazeta Express.

Ekipi nga Camp Nou ka transferuar Lucas Digne (Roma), Samuel Umtitit (Lyon),  Denis Suarez (Villareal), Andre Gomesin, Paco Alcaceren (Valencia) dhe Jasper Cillessen (Ajax).

Kurse, Real Madridi në afatin kalimtar të verës, i cili është mbyllur pas mesnatës, ka transferuar  Alvaro Moratan dhe Marco Asensio, të cikët i ka rikthyer nga Juventusi, përkatësisht Espanyoli.