Ballkani e ‘rehaton’ edhe Minatorin, ja rezultati dhe golashënuesit e miqësores

Ballkani ka triumfuar në miqësoren e nëntë parasezonale teksa e ka mposhtur ekipin e Minatorit që bën gara në Ligën e Dytë me rezultat bindës 3-0, raporton Gazetasheshi.com.

Visar Berisha, Besnik Krasniqi dhe Jetmir Topalli lanë ‘firmën’ e tyre në triumfin e rradhës të “portokallinjëve”.

Ballkani padyshim se është ekipi më hiperaktiv në parasezonalen e edicionit 2019/20, teksa ka arritur ti zhvillojë nëntë miqësore dhe ti transferojë dhjetë futbollistë.

Deri më tani klubi nga Therranda ka afruar në rradhët e veta futbollistëtEdmond Turku, Kushtrim Gashi, Arbër Hoxha, Durim Gashi, Flamur Gashi, Albin Berisha, Albin Kapra, Egzon Sinani, Artur Magani, Bleron Sekiraqa

Po ashtu nga dera e pasme janë larguar edhe disa futbollistë të tjerë si Dardan Jashari, Arbër Potoku & Jetmir Topalli (Huazim për ndeshjet e Evropës te KF Feronikeli), Ilir Gegaj, Leutrim Gashi, Gentian Elezaj, Leart Emini, Ledjon Muçaj, Almir Ajzeraj (Rikthehet pas huazimit nga KF Skënderbeu), Borche Manevski, Aldin Adzovic

/Gazeta Sheshi/