Austria U21 publikon listën anti-Kosovë, nuk është i ftuar asnjë shqiptar

TRIESTE, ITALY - MARCH 21: Austria U21 team line up during the International Friendly match between Italy U21 and Austria U21 at Stadio Nereo Rocco on March 21, 2019 in Trieste, Italy. (Photo by Alessandro Sabattini/Getty Images)

Kombëtarja e Austrisë U21 ka publikuar sot listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjet kundër Kosovës U21 dhe Hungarisë U21.

Ky do të jetë ballafaqimi i parë ndonjëherë midis Austrisë dhe Kosovës, që i takon kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2021.

Ndonëse ka shumë shqiptarë që luajnë në këtë vend, trajneri ‎Werner Gregoritsch nuk e ka ftuar asnjërin.

Aktualisht Austria mban vendin e 2-të në grup më 9 pikë, 3 më tepër se Kosova.

Kjo ndeshje zhvillohet të premten më 15 nëntor nga orë 18:00 në Josko Arena.