Audi prezanton modelin Q2

112

Audi Q2 është modeli më i ri i makinës i cili mund të krahasohet me Mercedes Benz GLA Class dhe Mini Countryman. Audi Q2 do të dal në shitje në Evropë këtë vjeshtë, dhe kjo makinë do të ketë hiq më pak se gjashtë lloje motorësh në dispozicion.

Motori bazë do të jetë një 1,0 litër me tre cilindra TFSI, edhe pse motorët 1.4-litra dhe 2.0 benzinë, ndërsa tre motorët tjerë dizel ofrohen duke filluar nga një motor 1.6 litra deri në 2.0, të cilët do të kenë një transmetues manual me gjashtë shpejtësi ose shtatë shpejtësi.