Atletiko ka vrapuar 11 kilometra me shume se Reali gjate derbit

190
Besoni ose jo, Atletico Madridi ka vrapuar 11 kilometra më shumë se Real Madridi në derbin që u zhvillua në ‘Santiago Bernabeu’, ka raportuar e perditshmja Marca.

119 kilometra ka vrapuar Atletico Madrid, e 108 Reali. Sipas Marcas, dobesia e Realit ne kete edicion eshte mosangazhimi i mjaftueshem i lojtareve, dhe duket se me kete vleresim Marca eshte e te njejtit mendim me Ronaldon i cili i kishte kritikuar bashkelojtaret.

Marca shkruan se Reali ka nevojë urgjentisht për një mesfushorë klasi defensivë.