Atletico Madrid vs Barcelona, formacionet zyrtare

31

Sonte (e diel) do zhvillohet super takimi spanjoll mes Atletico Madridit dhe Barcelonës, e vlefshme për xhiron e 10-të të La Liga.

Të dy skuadrat janë në top formë, andaj duan të arkëtojnë pikët e plota.

Formacionet zyrtare:

Atletico Madrid: Oblak, Trippier, Savic, Gimenez, Hermoso, Llorente, Koke, Saul, Carrasco, Correa, Felix.

Barcelona: Ter Stegen, Alba, Pique, Lenglet, Roberto, Pedri, De Jong, Pjanic, Griezmann, Dembele, Messi.