Askush si Carlo Ancelotti

152

Carlo Ancelotti ka arritur fitoren e radhës me skuadrën e shtatë në Ligën e Kampionëve.

Carlo Ancelotti që është tani trajneri i Bayern Munich ka mposhtur Rostovin me rezultat 5-0.

Ai është futur në histori si trajneri i parë që ka fituar shtatë ndeshje në Ligën e Kampionëveme shtatë skuadrat të ndryshime.

Ancelotti fillimisht kishte fituar me Parman, pastaj me Juventusin, Milanin, Chelsea, PSG-n dhe Real Madridin.

Ancelotti këtë garë e ka fituar me Milanin dy herë dhe me Real Madridin një herë.